گفت و گوهای انگلیسی

قبلا هم گفته ام که بیش از ۴ سال از جلسات Talk Show دوستانم میگذرد ولی متاسفانه اخیرا دور هم جمع نشده ایم ولی چند جلسه ای است که آن را آنلاین برگزار میکنیم. این تصویر دوشنبه شب است که امین آرامش عزیز به ما افتخار داد و به صورت آنلاین خدمتش بودیم. به همراه امید و سیروان عزیز و برادر امید که اسمش زاهد کمانگر(مدرس زبان) است و در تصویر نیست. زبان انگلیسی من در حد افتضاح است و به گرد پای دوستان هم نمیرسد و ادعایی هم ندارم فقط تلاش میکنم که آن را بهتر کنم و جدا به یادگیری زبان علاقه دارم و تا جایی که خودم را میشناسم همیشه پشت کارم ۱۰۰ قدم جلوتر از هوش و استعدادم بوده است. و هیچ موقع گیرایی و ذکاوتی نداشتم فقط با سماجت و پرویی 🙂 میتوانم چیزی را یاد بگیرم.

بحث دوشنبه شب ۲ موضوع جالب داشت. اول اینکه چطور میتوان بین مطالعه و خانواده و کار تعادل برقرار کرد و در واقع مشکل شخصی من بود که می بایست زمانم را بین این ۳ فعالیت تقسیم میکردم. امید پیشنهاد داد که کتاب Deep Work را بخوانم و میگفت صبح زود مثل ساعت ۶ تا ۹ صبح روی یادگیری کار کن و ۹ تا ۵ فقط کار کن و ۵ عصر تا شب و وقت خوابیدن را صرف خانواده کن که البته منطقی به نظر میرسه.

بحث دوم هم در مورد انحصار بود و اینکه چطور میتوان در بازار با انحصار مقابله کرد که امین آرامش خاطره ی جالبی تعریف کرد: میگفت میخواستم یک Recorder سونی بخرم و قیمتهای دیجی کالا خیلی بالا بود و با اولین سرچ اسم سایتی را دیدم که بالاتر از دیجی کالا قرار داشت ولی فقط Recorder سونی میفروخت و هیچ محصول دیگه ای هم نداشت در واقع روی همین محصول تمرکز کرده بود. به نظرم ما اگر در فضای فیزیکی همه چیز فروش و یا همه چیز دان هم باشیم در فضای آنلاین باید رویکردمان را عوض کنیم و تمرکز کنیم.

منتشرشده توسط

Donkishot

فواد انصاری هستم کسی که تمام طول عمرش در مقایسه با عمر هستی و قدمت زندگی به اندازه ی چشم بر هم زدنی نیست و زندگیش یک سنگریزه ی کوچک بین دو عدم و دو سیاهچاله است. ولی این سنگریزه میخواهد خود به زندگیش معنا دهد و آن را باز تعریف و تغییر شکل دهد. foad.ansary@gmail.com

8 دیدگاه برای «گفت و گوهای انگلیسی»

 1. چه تجربه های جالبی.
  حداقل برای من اموزنده و به درد بخور بودن.
  همیشه حسرت این جور دورهمی ها رو میخورم. احساس میکنم چون وقت مشخصه که محدود، هرکس تو این شکل ارتباط بهترین نوع تراوشات ذهنی اش رو بیان میکنه.

 2. سلام سینا جان من هم خیلی به این جمع ها علاقه دارم و خیلی چیزها هم از دوستان خوب و کتابخوانم یاد میگیرم

 3. فواد جان
  در مورد سماجت در یادگیری زبان که بالا به آن اشاره کردی خاطره ایی برای من تداعی شد که با اجازه ات عرض می کنم.
  در کنفرانس مدیریت سال ۹۵ پروفسور گرنت در حوزه استراتژیک، کارگاهی برگزار کردند که بنده نیز شرکت کردم. دقیقا به یاد دارم در این جلسه اساتید بزرگوار دیگری چون دکتر مشایخی عزیز و تنی چند از مدیران ایرانی نیز حضور داشتند. زمانی که بحث بر موضوعی خاص رسید یکی از مدیران ایرانی و از کارآفرینان حوزه آموزش، شروع به صحبت با پروفسور گرنت کردند. وقتی خوب به صحبت های ایشون گوش کردم دیدم ایشون خیلی هم سطح زبان قوی ندارند (البته در حد فهم اندک خودم از زبان) و فقط تنها موردی که به او کمک کرده تا در جلوی این جمع صحبت کند شهامت اش بوده است.
  پس از آن رویداد با خودم فکر کردم و گفتم اگر من بودم اینقدر مانع ذهنی پیش راه خودم قرار می دادم تا فرصت صحبت کردن با پروفسور گرنت را از دست می دادم.
  این خاطره برای من درس های فراوانی داشت.

  1. جالب بود جواد جان – به بار محمدرضا هم گفت نسیم طالب انگلیسی صحبت کردنش اصلا خوب نیست ولی همیشه صحبت میکنه ولو با اشتباهات لهجه و تلفظ و غیره… توی پستهای محمدرضا خیلی اشاره شده که باید وسواس را کنار بزاریم.

 4. سلام فواد جان
  من هم چند بار سعی کردم به جمع دوست داشتنی شما بپیوندم ولی هر بار که اراده کردیم حادثه ای رخ داد انشالله در دور بعدی ما هم مهمان شما بشویم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *